Nikolla uron Talat Xhaferin për detyrën si kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, uroi sot Talat Xhaferin për kontributin si kryeparlamentar


Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, uroi sot Talat Xhaferin për kontributin si kryeparlamentar dhe zgjedhjen Kryeministër i Maqedonisë së Veriut.

“Përgëzime kolegut Talat Xhaferi për kontributin si Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, për zhvillimin, demokratizimin, europianizimin dhe zhvillimin e të drejtave të shqiptarëve në vendin fqinj dhe mik”, u shpreh Nikolla në një reagim në rrjetet sociale.

“Urime për përmbushjen me sukses të detyrës së Kryeministrit të RMV!”, theksoi Nikolla.

Lexo më shumë nga

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra