Ekspozita “MURI” në Galerinë “Vilson Kilica”

Ky është edicioni i 5-të i saj. Ekspozita do të jetë e hapur nga 10 shkurti deri më 20 shkurt 2024.


Ekspozita e organizuar nga grupi artistik, “MURI”, do të hapet më 10 shkurt 2024 në Galerinë “Vilson Kilica”, në Fier.

Lajmin e bëri të ditur qeramistja, Mira Kuçuku, përmes një njoftimi në Facebook.

Ky është edicioni i 5-të i saj. Ekspozita do të qëndrojë e hapur, deri më 20 shkurt 2024.

Perseri bashke ne edicionin e 5 ne Galeri Kilica ne Fier..10 shkurt deri 20 shkurt..

Posted by Mira Kuçuku on Wednesday, January 17, 2024

Grupi “MURI” është një grup artistësh i krijuar nga dy artistet Mustafa Harapi dhe Adrian Devolli, duke përzgjedhur artistë të njohur me një karierë të pasur artistike.

Disa nga artistët që do të marrin pjesë janë Mira Kuçuku, Adrian Devolli, Mustafa Arapi (pas vdekjes), Idriz Balani, Leon Çika, etj.

Lexo më shumë nga

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.