Intesifikimi i marrëdhënieve ekonomiko-tregtare, ambasadori Canaj takon drejtuesit e lartë të Dhomës së Tregtisë Serbe

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi zhvilloi një takim me drejtuesit Aleksandar Radovanović dhe Nenad Đurđević.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me drejtuesit e lartë të Dhomës së Tregtisë Serbe, Aleksandar Radovanović dhe Nenad Đurđević.

Sipas ambasadës, tematika e bashkëbisedimit u fokusua mbi nxitjen e mëtejshme të bashkëpunimit dhe intesifikimit të marrëdhënieve ekonomiko-tregtare mes Shqipërisë dhe Serbisë.

POSTIMI I AMBASADËS

Kënaqësi të takoja drejtuesit e lartë të dhomës së tregtisë Aleksandar Radovanović dhe Nenad Đurđević. Bashkëbiseduam për nxitjen e mëtejshme të bashkëpunimit dhe intesifikimit të marrëdhënieve ekonomiko-tregtare mes dy vendeve.

Kënaqësi të takoja drejtuesit e lartë të dhomës së tregtisë Aleksandar Radovanović dhe Nenad Đurđević.
Bashkëbiseduam…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Thursday, December 14, 2023

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”