Ambasadori i Perusë, Javier Yepez Verdeguer, paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti Begaj shprehu gatishmërinë e Shqipërisë për vijimin e bashkëpunimit me Perunë.


Presidenti i Repblikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, pranoi sot Letër Kredencialet e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Perusë në Shqipëri, rezident në Athinë, Javier Yepez Verdeguer.

Gjatë takimit, Presidenti Begaj i uroi zotit Javier Yepez Verdeguer suksese në detyren e re dhe shprehu gatishmërinë e Shqipërisë për vijimin e bashkëpunimit.

Gonxhja: Hapen aplikimet për kredi me 0% interes për punonjësit e administratës publike

Përfitues do jenë arsimtarë, mjekë, infermierë, policë, ushtarakë, punonjës të gardës, veterinerë, artistë e të tjerë

Global 360

Republikanët emërojnë Trumpin si kandidat presidencial

Trump njoftoi se kishte zgjedhur JD Vance, një senator nga Ohio, për të qenë kandidati i tij zëvendëspresident.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Gonxhja: Hapen aplikimet për kredi me 0% interes për punonjësit e administratës publike

Përfitues do jenë arsimtarë, mjekë, infermierë, policë, ushtarakë, punonjës të gardës, veterinerë, artistë e të tjerë