Presidenti Begaj pranon Letrat Kredenciale të Ambasadorit të Mbretërisë së Norvegjisë, Andreas Gaarder

Presidenti vlerësoi praninë e investitorëve norvegjezë në disa projekte në Shqipëri dhe partneritetin e fortë në NATO

Ambasadorja e Kinës, Pang Chunxue, dorëzon letrat kredenciale

Ambasadorja Pang i përcolli presidentit Begaj përshëndetjet e sinqerta dhe urimet më të mira të presidentit kinez Xi Jinping

Ambasadori i Perusë, Javier Yepez Verdeguer, paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti Begaj shprehu gatishmërinë e Shqipërisë për vijimin e bashkëpunimit me Perunë.

Ambasador i BE, Silvio Gonzato paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti Begaj siguroi Ambasadorin Gonzato se Shqipëria do të vijojë të jetë partner i besueshëm i BE

Ambasadori i Filipineve, Neal Imperial paraqet Letrat Kredencia

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, pranoi sot Letër Kredencialet e Ambasadorit të Republikës Filipine në Republikën e Shqipërisë, rezident në Romë, Neal Imperial.

Ambasadorja e Kubës, Marieta Garcia Jordan, paraqet Letrat Kredenciale

Gjatë takimit mes Kreut të Shtetit dhe Ambasadores së Kubës u theksua nevoja e bashkëpunimit të dy shteteve,

Ambasadori gjerman Karl Bergner paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti ambasadorin e ri të Gjermanisë në Tiranë, Karl Bergner.

Presidenti Meta pret Ambasadorin e ri të Holandës në Shqipëri, Reinout Vos

Presidenti Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Holandës në Shqipëri, Reinout Vos me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale