Veliaj: Transformuam 101 kopshte e çerdhe në tetë vite. Begaj: E ardhmja do të jetë shumë e mirë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizituan sot, në Ditën Botërore të Bletëve, kopshtin “Dielli” në kryeqytet

Dita e Drejtësisë, Begaj: SPAK dhe GJKKO tronditën pandëshkueshmërinë

Presidenti Bajram Begaj shprehu sot në mbledhjen e Përbashkët Vjetore të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë mbështetje për SPAK dhe GJKKO në dhënien e Drejtësisë.

Begaj uron presidenten e re të RMV, Gordana Siljanovska-Davkova

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi sot Gordana Siljanovska-Davkova për zgjedhjen në detyrën e Presidentes së Republikës së Maqedonisë së Veriut

Begaj: Evropa e Bashkuar, projekti më i mirë për Shqipërinë

Presidenti Bajram Begaj, priti sot me rastin e Ditës së Evropës, nxënësit e shkollës “Emin Duraku” të Tiranës.

5 Maji, Begaj: Sakrifica e dëshmorëve të atdheut do të nderohet përjetësisht

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, nderoi sot kujtimin dhe veprën e dëshmorëve të atdheut. Në emër të kreut të shtetit u vendos edhe një kurorë me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri”.

Begaj takon Tajanin: Italia, partner i pazëvendësueshëm strategjik

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u takua në Kalabri me zëvendëskKryetarin e Këshillit të Ministrave dhe ministër i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani.

Begaj në Firmo: Diversiteti kulturor, burim pasurimi dhe harmonie

Në vijim të vizitës në rajonin arbëresh të Kalabrisë, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, zhvilloi një takim me banorët e komunës Firmo.

Begaj, vizitë zyrtare në Urdhrin Sovran të Maltës

Kryetari i Shtetit do të pritet në një ceremoni të veçantë në Vilën Magjistrale nga Fra’ John Dunlap, Princ dhe Mjeshtër i Madh i Urdhrit Sovran të Maltës.

Begaj me zyrtaren e DASH: Shqipëria, mbrojtëse dhe promovuese e të drejtave të njeriut

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot në një takim zyrtaren e Departamentit Amerikan të Shtetit, Rina Amiri

Begaj vizitë në familjen Rugova

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Kosovë zhvilloi një vizitë në familjen e Presidentit të ndjerë të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova.