Cameron më 22 maj në Tiranë, takim me Begajn dhe Ramën

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron do të zhvillojë një vizitë zyrtare më 22 maj në Tiranë.

Begaj: Mirditorët kanë çfarë t’u tregojnë shqiptarëve dhe botës përmes promovimit të historisë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, zhvilloi sot një vizitë në Mirditë, ku u takua me autoritetet drejtuese, sipërmarrës, përfaqësues të institucioneve arsimore e kulturore, si dhe me klerikë e banorë të kësaj treve.

Dita e Drejtësisë, Begaj: SPAK dhe GJKKO tronditën pandëshkueshmërinë

Presidenti Bajram Begaj shprehu sot në mbledhjen e Përbashkët Vjetore të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë mbështetje për SPAK dhe GJKKO në dhënien e Drejtësisë.

Begaj uron presidenten e re të RMV, Gordana Siljanovska-Davkova

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi sot Gordana Siljanovska-Davkova për zgjedhjen në detyrën e Presidentes së Republikës së Maqedonisë së Veriut

Begaj: Evropa e Bashkuar, projekti më i mirë për Shqipërinë

Presidenti Bajram Begaj, priti sot me rastin e Ditës së Evropës, nxënësit e shkollës “Emin Duraku” të Tiranës.

Presidenti Begaj i dhuron Papa Franceskut kishën e Rubikut të pikturuar nga Helidon Haliti

Presidenti Bajram Begaj u prit sot në një audiencë të veçantë në Selinë e Shenjtë në Vatikan nga Papa Françesku.

5 Maji, Begaj: Sakrifica e dëshmorëve të atdheut do të nderohet përjetësisht

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, nderoi sot kujtimin dhe veprën e dëshmorëve të atdheut. Në emër të kreut të shtetit u vendos edhe një kurorë me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri”.

Begaj takon Tajanin: Italia, partner i pazëvendësueshëm strategjik

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u takua në Kalabri me zëvendëskKryetarin e Këshillit të Ministrave dhe ministër i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani.

Begaj në komunat e Kozencës: Të rinjtë promovim vlerave të Arbërisë

Presidenti Bajram Begaj vijoi sot turin në Kalabri me vizita në komunat e Kozencës, San Martino di Finita, San Benedetto Ullano dhe Cerzeto, të pavizituara më parë nga presidentët shqiptarë.

Begaj në Firmo: Diversiteti kulturor, burim pasurimi dhe harmonie

Në vijim të vizitës në rajonin arbëresh të Kalabrisë, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, zhvilloi një takim me banorët e komunës Firmo.