Syth Face book- u

“- Sbf ! (Sa e bukur foto)
– Flm.
– Tks ? (Do lidhemi përsëri sot në mbremje?)”


Nga Agim Janina

XZX/ZXZ-0
Syth face book- u

U njohën në FB. Shkëmbyen mesazhe gjithë mirësjellje. Më pas filluam të sillnin mbresa dhe ndodhira, të kujtonin dhe të pëlqenin fotot e njeri – tjetrit. Pastaj fjala “ra”, u zbeh dhe bashkëbisedimi vijoi me kode.
– Sbf ! (Sa e bukur foto)
– Flm.
– Tks ? (Do lidhemi përsëri sot në mbremje?)
– Fls?! Nmm. (Të lidhemi sot?! Nesër më mirë).
– Dtp. (Do të pres)
– Erri ! (Erdha rrushi im !)
– Ok…. Ok !
Kaloi një kohë dhe mesazhet u bënë edhe më të shkurtra, tashmë jo kode, por thjesht shenja.
– … ? (Si je ?)
– … ! (Mirë)
– … ?! (Më habite dje)
– … !? ♡(Ohu ti për gjthçka habitesh zemra)
– * (Je yll bote)
Ikën vitet dhe:
– ~ × (Jeta vazhdon. Fluturon)
– ., (Ehh..)
– ^()…
– 7^/6 !!…!!!
E mori në celular:
– Nuk të kuptova. Shprehu më qartë.
– As unë nuk po të kuptoj se çfarë shkruan…
Kishin harruar së shkruari dhe mendjen e kishin “lidhur” në gypin e face book – ut…

Lexo më shumë nga

Hasani: Shqipëria në KDNJ, për një botë ku çdo njeri të jetojë me dinjitet dhe respekt

Shqipëria theksoi prioritetet e saj në Segmentin e Nivelit të Lartë të KDNJ, që po mbahet në Gjenevë.

Global 360

Agjencia e Statistikave, SHBA partneri kryesor për eksportet e Kosovës

Në janar të këtij viti, vlera e mallrave të eksportuara me vendet e botës arritën në 20.1 milionë euro, ose…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani: Shqipëria në KDNJ, për një botë ku çdo njeri të jetojë me dinjitet dhe respekt

Shqipëria theksoi prioritetet e saj në Segmentin e Nivelit të Lartë të KDNJ, që po mbahet në Gjenevë.