Jeta mes letrave dhe diplomacisë, Fate Velaj rrëfehet në Përmet

Menaxheri i artit dhe kulturës, piktori, fotografi, romancieri Fate Velaj erdhi kaq bukur për spektatorët me rrëfime mbi jetën, sfidat dhe arritjet e tij.


Një mbrëmje plot emocione u zhvillua dje në ambientet e Kinema “13 Shtatori”. Menaxheri i artit dhe kulturës, piktori, fotografi, romancieri Fate Velaj erdhi kaq bukur për spektatorët me rrëfime mbi jetën, sfidat dhe arritjet e tij.

Një kolazh fotosh, rrëfimi i jetës mes librave dhe qyteteve solli emocione , ndjesi, kujtime, vlerësime të një njeriu kaq dimesional me një botë dhe shpirt artisti.

Në qytetin e rrënjeve të tij, Fate Velaj përcolli mjeshtërisht rrugëtimin e një njeriu që ja ka dalë në jetë.

Lexo më shumë nga

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Global 360

Greqia dhe Turqia nënshkruajnë deklaratën për marrëdhënie të mira fqinjësore

Kjo lëvizje vjen menjëherë pas vizitës shumë të ndjekur të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan në Athinë.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.