“Beautifull Albania” – Ksamili

Kryeministri Edi Rama ndau pamje të një prej plazheve të Ksamilit.


Shqipëria është kthyer në një atraksion turistik, duke pritur mijëra turistë çdo vit.

Ksamili, një nga zonat bregdetare më jugore të vendit tonë, është një ndër destinacionet që po tërheq vëmendjen edhe të mediave të huaja, që majde e kanë cilësuar si ‘Maldivet e Europës’.

Kryeministri Edi Rama në kuadër të rubrikës “Beautiful Albania” ndau pamje të një prej plazheve të Ksamilit.

Ksamili është një qytet i vogël në brezin bregdetar të quajtur zakonisht riviera shqiptare, që shtrihet në detin Jon me ngjyrë bruz dhe përballë ishullit grek të Korfuzit.

Këtë vit, Ksamili u rendit si vendi i dytë më i kërkuar për pushime në AirBnB në mbarë botën.

Lexo më shumë nga

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!