Balluku: Akademia e Kodimit, mundësi për të rinjtë e talentuar

Zv/kryeministrja Belinda Balluku bashkëbisedoi sot me një grup studentësh nga universitetet më prestigjioze në SHBA


Zv/kryeministrja njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku bashkëbisedoi sot me një grup studentësh nga universitetet më prestigjioze në SHBA, pjesë e udhëtimit studimor “Balkan Trek”, që përfshin disa vende të rajonit.

Balluku i informoi të rinjtë mbi objektivat strategjikë të qeverisë shqiptare, duke u fokusuar edhe tek Akademia e Kodimit.

Ajo theksoi se kjo Akademi, vit pas viti po merr gjithmonë e më shumë vëmendje, si një mundësi për të gjithë të rinjtë e talentuar dhe apasionuar pas teknologjisë.

Këlcyra është qyteti më i lashtë i Shqipërisë!

DODONA, sot ka vendlindjen, shtëpinë e saj me fakte dhe argumente dhe ajo është Këlcyra.

Global 360

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.