Balluku-Salvini: Nxitje investimeve në energji dhe infrastrukturë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë zhvilloi sot një takim në Romë me zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Infrastrukturës dhe Transporteve të Italisë, Matteo Salvini.

Balluku: 21% më shumë njësi konteinerike të përpunuara në Portin e Durrësit

Zv.kryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka publikuar shifra përpunimit të mallrave në Portin e Durrësit.

Balluku: Shqipëria shembull i zhvillimit digjital

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mori pjesë sot në Konferencën e Nivelit të Lartë për Sigurinë Kibernetike në Ballkanin Perëndimor, organizuar në Tiranë.

Hapet autostrada Thumanë-Kashar e kategorisë “A”, Rama: Rruga nga Muriqani deri në Vlorë, me këtë standard

15 muaj nga nisja e punimeve, nga sot aksi rrugor Thumanë-Kashar i kategorisë “A” do të jetë i kalueshëm për të gjitha mjetet.

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj u takuan në Londër me të rinj nga Shqipëria

Balluku: Grama në Dibër po zbulohet gjithnjë e më shumë nga turistët

Grama në Dibër është kthyer në një atraksion ku ndalen mijëra vizitorë e turistë të dhënë pas turizmit malor.

Balluku: Hapim së shpejti garën ndërkombëtare për ndërtimin e portit të Porto Romanos

Industria portuale është një nga kolonat më të rëndësishme të zhvilimit ekonomik të vendit

Balluku takim me ministrin azer të ekonomisë: Konkretizojmë projektin për gazifikimin e Korçës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku u takua në Azerbajxhan, me ministrin e Ekonomisë, Mikayil Jabbarov.

Balluku në Azerbajxhan, takim me kryeministrin: Jetësim projekteve në disa sektorë

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku u takua sot në Azerbajxhan, me kryeministrin Ali Asadov.

Rama inspekton kantierin e rrugës Thumanë-Kashar, hapet më 30 qershor

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, inspektuan punimet në aksin e ri rrugor Thumanë-Kashar, pjesë e Korridorit Blu.