Ambasada spanjolle organizon seminarin “Building the XXI century artists”

Aktiviteti është pjesë e “EuroWeeks” të European Union in Albania


Ambasada e Spanjës në Shqipëri organizoi seminarin “Building the XXI century artists”.

Aktiviteti tërhoqi vemendjen e studenteve të Universitetit të Arteve. Aktiviteti është pjesë e “EuroWeeks” të European Union in Albania

POSTIMI I AMBASADES SPANJOLLE

Një pjesëmarrje e jashtëzakonshme në hapjen e seminarit “Building the XXI century artists”.

Një punë e shkëlqyer e promotores së këtij aktiviteti Melisa Zaganjori e cila, me profesionalizmin e saj, tërhoqi vemendjen e studenteve të Universitetit të Arteve nëpërmjet një prezantimi mjaft sugjestiv dhe me shumë interes për studentët e këtij universiteti.

Shumë faleminderime për #UniversitetineArteve, veçanërisht Dekanin dhe Zëvendësdekanen e këtij institucioni, që na mirëpritën dhe bashkëorganizuam këtë aktivitet.

Aktiviteti është pjesë e #EuroWeeks të European Union in Albania

Një pjesënarrje e jashtëzakonshme në hapjen e seminarit "Building the XXI century artists". Një punë e shkëlqyer e…

Posted by Embajada de España en Tirana on Friday, May 19, 2023

Kompanitë shqiptare në fokus të konferencës “Business 2030

Ambasada e Suedisë në Shqipëri dhe Kombet e Bashkuara organizojnë Konferencën “Business 2030”

Global 360

Epoka e post-së vërtetës, “faktet alternative” dhe Kina në lupën e medias

  Nga Dr. Marsela Musabelliu Psikologët përdorin termin “gaslight” (shqipëruar ndriçim/ndezje me gaz) për t’iu.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.