Rama: Shkodra, potencial i fjetur për ekonominë dhe zhvillimin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, Shkodra do të zgjojë potencialin e fjetur që ka për ekonominë dhe zhvillimin e Shqipërisë.


Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, Shkodra do të zgjojë potencialin e fjetur që ka për ekonominë dhe zhvillimin e Shqipërisë.

Në takimin falënderues në qytetin e Shkodrës, për zgjedhjet e 14 majit, kryeministri Edi Rama tha se, “kam ftuar sot të vijnë këtu disa nga ministrat, sepse ne nuk mund ta refuzojmë këtë sfidë”.

Ai tha se, “kjo është një fitore jashtëzakonisht e veçantë dhe kjo kërkon një vëmendje jashtëzakonisht të veçantë, sepse nga njëra anë na është dhënë një besim i madh, por nga ana tjetër nuk është vetëm çështja e Shkodrës, nuk është vetëm çështja e shkodranëve, këtu është çështja e Shqipërisë dhe ekonomisë së saj. Shkodra është një fuqi e madhe e fjetur në aspektin e potencialit që ka për ekonominë dhe zhvillimin e Shqipërisë. Dhe ne duhet ta zgjojmë sa më shumë këtë potencial, natyrisht për të mirë, në radhë të parë, se janë këtu të shkodranëve, por në funksion të mirë të të gjithë Shqipërisë”.

“Është një zonë që është zona më e bekuar e Shqipërisë. Dhe natyrisht ne nuk mund t’i bëjmë të gjitha. Natyrisht për 4 vite nuk mund të zgjohet i gjithë ky potencial i jashtëzakonshëm, por 4 janë të mjaftueshëm për të filluar dhe bërë një ndryshim që i prek drejtpërdrejtë, jo vetëm sytë, por edhe mendjet e njerëzve dhe i bën njerëzit në Shkodër të jenë krenarë, jo vetëm për historinë, por të jenë krenarë edhe kur dikush vjen, sepse do ta presin në një shtëpi të pastër dhe në një shtëpi ku ke qejf të hysh dhe jo në një shtëpi ku të mbyt papastërtia”, tha ai.

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…