Rama: Rruga e Dukagjinit, aks i rëndësishëm në funksion të turizmit dhe zhvillimit ekonomik

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet në kantierin e rrugës së Dukagjini

“Udhëtim në Japoni”

Ambasada japoneze në Shqipëri në bashkëpunim me bashkinë Shkodër dhe bibliotekën publike “Marin Barleti” organizuan ekspozitën fotografike “Udhëtim në Japoni”.

“Porta e Alpeve”, projekti turistik i Bashkisë Shkodër

Nënkryetari i Bashkisë Shkodër, Onid Bejleri, deklaroi gjatë takimit se ky plan ka në fokus përmirësimin e jetës së banorëve

Beci takim me krerët e komuniteteve fetare: Bashkëpunim për zhvillimin e Shkodrës

Kryetari i bashkisë Shkodër, Benet Beci, ka pritur në një takim krerët e komuniteteve fetare

Rama: Për katër muaj rreth 20 milionë euro në dispozicion të Shkodrës

Kryeministri Edi Rama: Kemi filluar të hyjmë në projektet e rëndësishme që i premtuam qytetarëve të Shkodrës

Beci-Kusari: Shkodra dhe Gjakova, projekte të përbashkëta zhvillimore

Kryetari i bashkisë së Shkodrës, Benet Beci priti në një takim deputeten e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari.

Rama: Internet falas në atraksionet turistike dhe pedonalen e Shkodrës

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se në zonat që janë atraksione turistike në Shkodër do të ketë internet falas.

“TUBA fest”, festival muzikor në Kalanë e Shkodrës

TUBA Fest frymëzohet nga tradita shqiptare e muzikës dhe kohës mes miqve, por tashmë me një prekje moderne

Beci: Ndërtimi i molit të ri të Shkodrës pasuron ofertën turistike

Në hyrje të qytetit të Shkodrës, në afërsi të Urës së Vjetër të Bunës, po punohet për molin e ri.

Benet Beci: Privilegj të jem shërbëtori i parë i Shkodrës!

Kryetari i bashkisë së Shkodrës, Benet Beci u betua dhe mori zyrtarisht detyrën