Ambasadori i Holandës, Dr. Vos: “WaterAction”, frymëzues arti i nxënësve në Kavajë

Ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Shqipëri, Dr. Reinout Vos, viziton shkollat e qytetit të Kavajës


Ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Shqipëri, Dr. Reinout VOS ishte për vizitë në një nga shkollat e qytetit të Kavajës, ku ai shijoi ekspozitën me vizatime nga nxënësit.

“Jemi të emocionuar kur shohim ‘WaterAction’ duke marrë formë, duke përfshirë punën frymëzuese të fëmijëve të shkollave në Kavajë, të cilët po përdorin ‘artivizmin’ për të bërë ndryshim”, shkruan ambasada holandeze në Facebook.

Konferenca e Ujit “UN 2023”, e bashkëorganizuar nga Holanda, do të zhvillohet së shpejti në Kombet e Bashkuara në New York City!

Postimi nga Ambasada e Holandës në Shqipëri

🔹Konferenca e Ujit “UN 2023”, e bashkëorganizuar nga Holanda, do të zhvillohet së shpejti në Kombet e Bashkuara në New York City!

🔹Jemi të emocionuar kur shohim #WaterAction duke marrë formë, duke përfshirë punën frymëzuese të fëmijëve të shkollave në Kavajë, të cilët po përdorin #artivizmin për të bërë ndryshim. 💪

🔹Të bashkojmë botën dhe të ndikojmë në #WaterAction!

🔹The #UN2023WaterConference, co-hosted by the Netherlands, is happening soon at the United Nations in New York City!…

Posted by Embassy of the Netherlands in Albania on Wednesday, March 22, 2023

READ THE POST ON ENGLISH

Embassy of the Netherlands in Albania
1d ·
🔹The #UN2023WaterConference, co-hosted by the Netherlands, is happening soon at the United Nations in New York City!
🔹We’re thrilled to see #WaterAction taking shape, including the inspiring work of school children in Kavaja who are using #artivism to make a difference. 💪
🔹Let’s unite the world and make an impact for #WaterAction!
#ambassadorontour #kavaja #nlinalbania

Kompanitë shqiptare në fokus të konferencës “Business 2030

Ambasada e Suedisë në Shqipëri dhe Kombet e Bashkuara organizojnë Konferencën “Business 2030”

Global 360

Epoka e post-së vërtetës, “faktet alternative” dhe Kina në lupën e medias

  Nga Dr. Marsela Musabelliu Psikologët përdorin termin “gaslight” (shqipëruar ndriçim/ndezje me gaz) për t’iu.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.