Rama takon ish-kryeministrin e Austrisë, Sebastian Kurz

Kryeministri Rama është takuar me ish-kryeministrin e Austrisë, Sebastian Kurz dhe kryebashkiakun e Kievit, Vitaly Klychko.


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë punimeve të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, është takuar edhe me ish-kryeministrin e Austrisë, Sebastian Kurz dhe zëvendëskryeministrin e Ukrainës, Fedorov Mykhailo, ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohensi dhe kryebashkiakun e Kievit, Vitaliy Klychko.

“Ishte mirë të shihja miq përsëri në Forumin Ekonomik Botëror në Davos! Ndër të tjera kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ministri i Jashtëm i Izraelit, Eli Cohen, Zëvendëskryeministri i Ukrainës, Fedorov Mykhailo dhe (kryebashkiaku i Kievit) Vitaliy Klychko”, shkruan Kurz në Twiter.

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…