Hasani: Spanja, mbështetje Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani, zhvilloi sot një takim me homologun spanjoll, Jose Manuel Albares,

Rama takim me drejtoreshën e përgjithshme të UNESCO-s, Audrey Azoulay

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Francë, ku është pritur nga drejtoresha e përgjithshme të UNESCO-s, Audrey Azoulay.

Meloni: Shqipëria sillet si vend anëtar i BE, krenare për miqtë tanë

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, vlerësoi qasjen e Shqipërisë drejt vlerave dhe standardeve të Bashkimit Evropian.

Balla pret Sveçlën: Bashkëpunim i shkëlqyer me Kosovën përmes 26 marrëveshjeve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla priti sot në Tiranë ministrin e Brendshëm të Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla.

Yuri Kim pret Nikollën në Departamentin e Shtetit, diskutim mbi avancimin e reformave

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla u takua me zëvendësndihmëssekretaren Kryesore të Shtetit, ish-ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Veliaj në SHBA, takon Sekretarin amerikan të Transportit

Kryebashkiaku i Tiranës zhvilloi një takim me Sekretarin amerikan të Transportit, Pete Buttigieg.

Situata mes Kosovës dhe Serbisë, Rama: Probleme që duhet të zgjidhen nën ombrellën e BE-së

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Procesi i Berlinit është një proces

Rama: Emigracioni i paligjshëm dhe inteligjenca artificiale në fokus të takimeve në Spanjë

Koordinimi i forcave dhe i kontributit të përbashkët lidhur me emigracionin e paligjshëm ishte në fokus të takimit të zhvilluar sot në Spanjë

Tajani: Shqipërinë e presim në BE para 2030-s

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm italian, Antonio Tajani: Shqipëria është partnere strategjike!

Begaj takon Lajçak: Shqipëria e vendosur për de-eskalimin e situatës mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, takohet me të Derguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak.