Diplomacia kulturore, ambasadorja Hajdaraga takim me ministren e Kulturës së Greqisë

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi zhvilloi një takim me Ministren e Kulturës së Greqisë, Lina Mendoni.

Pirdeni takim me Robinson: Intensifikim i agjendës antikorrupsion të qeverisë shqiptare

Ministrja e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni zhvilloi një takim me me ndihmëssekretarin e Shtetit për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe të Zbatimit të Ligjit, Todd Robinson.

Balla takon homologun rumun: Thellim i bashkëpunimit mes policive

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Vjenë zhvilloi një takim edhe me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Brendshëm të Rumanisë, Cǎtǎlin Predoiu.

Begaj në Baku, takim me zv.sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së

Presidenti Bajram Begaj zhvilloi një takim me Guy Ryder, zëvendëssekretar i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Hasani në Spanjë: Shqipëria, potencial zhvillimi ekonomik për të gjithë Mesdheun

Në fjalën e tij në Akademinë Diplomatike të Spanjës, kryediplomati shqiptar Hasani nënvizoi se Mesdheu është një nga tre shtyllat orientuese të politikës së jashtme shqiptare.

Hasani në Hungari, takim me ministrin për Çështjet e Bashkimit Evropian

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani takoi edhe zëvendëskryetarin e Kuvendit Kombëtar, István Jakab.

Nikolla pret Wisner: Përpjekje për rikthimin e Kuvendit në normalitet

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u takua sot me të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës së SHBA-së, David Wisner

Hasani me homologun azerbajxhanas: Nxitje e bashkëpunimit në turizëm e ekonomi

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi takim me homologun e Azerbajxhanit, Jeyhun Bayramov

Hasani-Kuleba: Plani me 10 pika i presidentit Zelenski, mundësia më realiste për arritjen e paqes

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani pritit ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba

Nikolla pret pjesëtarë të Grupit Parlamentar të Miqësisë nga Mbretëria e Bashkuar

Gjatë takimit u diskutua mbi fuqizimin e bashkëpunimit dypalësh dhe parlamentar mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar