Rama: Ndihma ndaj Italisë në këtë situatë është minimumi që Shqipëria mund të bëjë

Nëpër gazeta u përhap se PD-ja italiane donte të përjashtonin PS-në nga Partia Socialiste Evropiane dhe më pas ata vetë e mohuan.

Rama për RaiNews24: Marrëveshja me Italinë për migrantët, jo në këmbim të hapjes së negociatave për në BE

Kryeministri Edi Rama intervistë për televizionin italian Rai News 24

Marrëveshja për emigrantët, Rama: Nga mirënjohja e shqiptarëve ndaj Italisë, çdo gjë sipas kritereve të BE-së

Kryeministri Edi Rama dha sot një intervistë për gazetarin Bruno Vespa në emisionin “Cinque Minuti”.

Rama: Krenar për kontributin tonë, mbështesim Kosovën në zbatimin e marrëveshjes bazë me Serbinë

Kryeministri: Së shpejti do të shkoj në Prishtinë për të treguar personalisht mbështetjen time

Rama në Spanjë: Shpallja e zisë nga Serbia e ndëshkueshme, BE të reagonte

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Spanjë, ku po merr pjesë në punimet e samitit të tretë të Komunitetit Politik Evropian (EPC)

Rama: Synojmë ta ulim avionin e parë në 2025 në Aeroportin e Vlorës

VIA do të jetë porta e hyrjes në jugun e Shqipërisë dhe porta e zhvillimit të turizmit

Rama: Alpet më të bukura në botë!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fundjavën duke postuar disa pamje mahnitëse të Alpeve të Shqipërisë.

Rama: Debate të dobishme dhe material i vlefshëm për sezonin e ri

Mbledhja e kabinetit qeveritar në Tepelenë do të vijojë nesër punimet në ditën e dytë.

Mbledhja e qeverisë, Rama: Reflektime dhe qarkullim idesh në prag të një sezoni të ri reformimesh

Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një takim me kabinetin qeveritar, në Tepelenë.

Procesi i Berlinit, Rama tur ballkanik

Kryeministri do të udhëtojë drejt Beogradit, Sarajevës, Prishtinës dhe Shkupit