Manastirliu në Universitetin e Arteve: Status i veçantë dhe buxhet i dedikuar për shkollat artistike

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu ka vijuar turin e dëgjesave për arsimin e lartë, me pedagogë në Universitetin e Arteve.

Manastirliu: Program kombëtar trajnimi për mësuesit, buxheti 2024 rrit pagat

Manastirliu po vijon turin e dëgjesave “Flasim për Arsimin” me mësues, nxënës e prindër, për të marrë sugjerime për përmirësimin e sistemit mësimor.

Manastirliu: Me buxhetin e ri mbështesim zgjerimin e ekipeve sportive në shkolla

Buxheti i vitit 2024 për arsimin dhe sportin do të mbështesë zgjerimin e ekipeve sportive në shkolla.

Manastirliu: Me buxhetin e vitit 2024, zgjerojmë lëvizjen sportive në shkolla

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, bëri të ditur se përmes buxhetit të vitit 2024 synohet zgjerimi i lëvizjes sportive, “Sporti në Shkolla”.

Milanoviç dhe Manastirliu, vizitë në laboratorin e ri të teknologjisë në shkollën “Ahmet Zogu” në Kamzë

Presidenti i Republikës së Kroacisë, Zoran Milanoviç ndodhet në Shqipëri për një vizitë dyditore me ftesë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj.

Nënshkruhet marrëveshja për hapjen e Kolegjit të Evropës në Tiranë, Manastirliu: Historike për arsimin tonë

Hapja e Kampusit të Kolegjit të Evropës në Tiranë është iniciuar një vit më parë nga Kryeministri Edi Rama në Samitin e Bashkimit Evropian të vendeve të Ballkanit në Tiranë

Manastirliu: Fokusi tek arsimi profesional!

Ministrja e Arsimit dhe Sportit ka vijuar turin e dëgjesave publike me mësuesit e shkollave

Kuvendi miraton dekretet, Igli Hasani ministër i Jashtëm

Kuvendi votoi me shumicë votash dekretet e Presidentit për shkarkim dhe emërim të disa ministrave.

Kampionati botëror në Izrael, Kushi pret katër notarët që do të përfaqësojnë Shqipërinë

Shqipëria do të përfaqësohet në Kampionatin Botëror të Notit në Izrael nga katër notarë të rinj talentuar.

Kushi firmos Memorandumin e Mirëkuptimit me British Council: Sjell bashkëpunim më të ngushtë edhe në arsimin e lartë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi nënshkroi sot Memorandumin e Mirëkuptimit me British Council për thellimin e bashkëpunimit në fushën e arsimit.