Gonxhja ndan pamje nga Parku Arkeologjik Amantia në Vlorë

Parku Arkeologjik Amantia është një monument kulture në qarkun e Vlorës.

Kumbaro: Panairi i Artizanatit në Gjirokastër, traditë e bukur e qytetit

Panairi i Artizanatit në Gjirokastër është kthyer në një traditë të bukur të qytetit.

Rama: Arsimi Profesional Dual, nxënësit do ta bëjnë shkollën në mjedisin e punës

,Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot nisjen e një epoke të re në arsimin profesional me krijimin e Arsimit Profesional Dual, i cili krijon mundësi që nxënësit të mësojnë pranë sipërmarrjeve.

Rama ndan pamje nga Përmeti sot, plot me turistë

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga qyteti i Përmetit, i cili është shndërruar në një destinacion mjaft të preferuar nga turistët e huaj.

Temperaturat e larta, Gonxhja: Zbatim të masave që ndihmojnë punëtorët

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja apeloi sot për zbatimin me rigorozitet të masave që ndihmojnë punëtorët në këto ditë të nxehta.

Rama: Samiti i Komunitetit Politik Europian vitin tjetër në Tiranë

Samiti i Komunitetit Politik Europian që u mbajt dje në Londër, vitin tjetër do të mbahet në Tiranë.

Media amerikane “CN Traveler”: Zbuloni Shqipërinë, perlën e fshehur të Evropës

Shqipëria nuk është prekur ende nga turizmi masiv, kështu që vizitorët mund të shijojnë peizazhin e pacënuar

Reformat, prioritetet dhe modernizimi i Kinës hyjnë në një fazë të re

Reforma në Kinë është një mjet i fuqishëm për stimulimin e rritjes. Asnjëherë në historinë botërore kaq shumë njerëz nuk kanë përmirësuar standardet e tyre të jetesës, në një kohë kaq të shkurtër

Kolegji Zgjedhor miraton afatet proceduriale për zgjedhjet në bashkinë Himarë

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve njoftoi sot se, me kërkesë të Kolegjit Zgjedhor depozitoi projektvendimin për afatet e rishikuara proceduariale për zgjedhjet e pjesshme për Kryetarin e Bashkisë Himarë, të datës 4 gusht.

King-Smith: Krenar për investimet në veriun e Shqipërisë, këtë vit priten gjysmë milion turistë britanikë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith vlerësoi sot investimet në veriun e Shqipërisë.