Shkëmbimet tregtare me Turqinë, 54.5 miliardë lekë

Instituti i Statistikave publikoi së fundmi raportin mbi tregtinë e jashtme për periudhën janar-qershor, sipas të cilit Turqia renditet partneri i tretë tregtar, duke zënë 7 % të vëllimit.

Balla: Të parandalohen në kohë rastet që cenojnë seriozisht jetën e pushuesve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u shpreh sot në një reagim se, duhet rritur vigjilenca edhe më shumë dhe duhet një koordinim më i mirë mes shërbimeve të angazhuara për sigurinë gjatë sezonit turistik, me qëllim që të parandalohen në kohë rastet që cenojnë seriozisht jetën e pushuesve

Aksidenti në Katania, MEPJ: Të lënduarit jashtë rrezikut për jetën

Një autobus me qytetarë shqiptarë u përfshi në aksident rreth orës 16:00 të ditës së sotme.

Policia ndan ujë për turistët në Berat, Rama: Mirënjohje për kujdesin e treguar

Kryeministri Edi Rama shprehu sot mirënjohje për punonjësit e Policisë për kujdesin e treguar duke u ofruar ujë të freskët qytetarëve dhe turistëve në Berat.

Rama: Qilimi i gurtë i mirëseardhjes në Gjirokastër, drejt përfundimit

Kryeministri Edi Rama ndau foto nga përfundimi i punimeve të qilimit të gurtë modern e tradicional mbi parkimin e ri nëntokësor në Gjirokastër.

Nga tatimi mbi fitimin 32.6 miliardë lekë në buxhet

Ministria e Financave bëri të ditur se të ardhurat nga ky zë rezultuan 1.2 miliardë lekë, ose 3.6 % më pak se 6-mujori 2023.

FSHF arrin akordin me Andrea Tedescon, tekniku italian do të marrë drejtimin e Kombëtares U-17

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me teknikun italian, Andrea Tedesco, për të marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare U-17.

Strategjia e Zhvillimit të Biznesit dhe Investimeve, Gonxhja: Mbështetje bizneseve shqiptare

Kjo strategji përbën orientimin kryesor të qeverisë shqiptare për zhvillimin ekonomik afat-mesëm, duke u fokusuar te SME-të dhe investimet

Balla në Himarë: Garantojmë paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhe

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla zhvilloi inspektim në zonën bregdetare të Himarës, aty ku patrullojnë bashkë Policia e Shtetit dhe Policia Italiane, në funksion të garantimit për çdo ditë të sigurisë së pushuesve.

Begaj mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të Imzot Ingatit

Presidenti Bajram Begaj përcolli sot një mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të Mitropolitit të Beratit, Vlorës dhe Kaninës Imzot Ignati.