Hasani takim me homologen Fajon: Sllovenia mbështet Shqipërinë dhe procesin e zgjerimit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut, në Kroaci.


Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut, në Kroaci.

Hasani bëri të ditur se, axhenda e sotme në Dubrovnik ka vijuar me një takim produktiv me homologen sllovene, Tanja Fajon.

“Shpreha mirënjohjen time për mbështetjen e vazhdueshme të Sllovenisë për Shqipërinë dhe procesin e zgjerimit”, tha Hasani.

Ministri vuri në dukje se, kjo është një kohë vendimtare për rajonin dhe Evropën, teksa theksoi se, “duhet të avancojmë axhendën tonë të integrimit në Bashkimin Evropian”.

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.