Ambasada britanike uron kuqezinjtë: Rekordi për golin më të shpejtë, i vështirë për t’u mposhtur

Pas përfundimit të rrugëtimit në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”, ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë, përgëzoi lojtarët e kombëtares shqiptare për performancën e tyre.


Pas përfundimit të rrugëtimit në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”, ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë, përgëzoi lojtarët e kombëtares shqiptare për performancën e tyre.

Edhe pse ata nuk arritën të kualifikoheshin për fazën e dytë, atë të 1/16, kombëtarja shqiptare vendosi rekordin për golin më të shpejtë.

“Bravo të gjithë lojëtarëve shqiptarë për paraqitjet e tyre gjatë Euro 2024. Na vjen keq që nuk do t’ju shohim më në këtë kompeticion, por rekordi i thyer për golin më të shpejtë do të jetë vështirë për t’u mposhtur! Ju lumtë!”, thuhet në mesazhin drejtuar kombëtares shqiptare.

Rrugëtimi dinjitoz i Shqipërisë në Kampionatin Europian “Gjermani 2024” u mbyll mbrëmjen e djeshme në “Dusseldorf Arena”, pas disfatës minimale në ndeshjen e fundit të grupit B ndaj Spanjës.

Kuqezinjtë u përballën denjësisht me kundërshtarë të nivelit të lartë si Italia, Kroacia e Spanja dhe luftuan deri në fund për t’u kualifikuar në raundin e 1/16-ave të Kampionatit Europian.

Ky rrugëtim u mbyll me një barazim ndaj Kroacisë dhe dy humbje, ndaj Italisë dhe Spanjës. (ATSH)

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.