Ambasadorja kineze viziton TKOB, Voshtina: Vëmendje trashëgimisë kulturore

Drejtoresha e TKOB, Abigeila Voshtina, priti ambasadoren e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxue


Për ta çuar ndërkombëtarizimin e TKOBAP në një tjetër nivel, drejtoresha e TKOB, Abigeila Voshtina, priti ambasadoren e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxue, bashkë me përfaqësues të ambasadës, Tang Hao dhe Wei Feng.

Voshtina prezantoi transformimin e TKOBAP-së mespërmes shifrave, fakteve e performancave artistike, me të cilat surprizoi miqtë e ftuar.

“Duke tejçuar këngët e vallet tona shqiptare, përtej kufijve të rajonit dhe Evropës, kthejmë kështu vёmendjen nga trashёgimia jonë kulturore, për t’i njohur më tepër vlerat tona dhe sensibilizuar pёr mbrojtjen dhe promovimin e kёtyre vlerave”, shkroi drejtoresha e TKOBAP, Abigeila Voshtina, pas takimit me ambasadoren kineze.

Denaj dhe Ibrahimaj me subjekte agropërpunuese: Prioritet mbështetja e prodhimit vendas

Industria agropërpunuese kryeson me një sërë investimesh të rëndësishme në të gjithë sektorët e saj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Denaj dhe Ibrahimaj me subjekte agropërpunuese: Prioritet mbështetja e prodhimit vendas

Industria agropërpunuese kryeson me një sërë investimesh të rëndësishme në të gjithë sektorët e saj.