Ambasadorja kineze viziton TKOB, Voshtina: Vëmendje trashëgimisë kulturore

Drejtoresha e TKOB, Abigeila Voshtina, priti ambasadoren e Kinës në Shqipëri, Pang Chunxue

TKOB shpjegim zanor për të verbërit

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit, i pari institucion i kulturës, që ofron mundësi të barabarta për të gjithë

Margariti: Masterclass-i me Ermonela Jahon, shkollë e gjallë profesionale dhe jete

Në mjediset e TKOB-së u mbajt konferenca për shtyp për masterclass-in me sopranon e njohur Ermonela Jaho.

Le të fillojmë një sezon të ri të magjishëm për të gjithë ne!

Ndamë edhe lajmin e mirë për ndërtimin e një Kalendari Artistik 2-vjeçar në TKOB.

“Aida” – Dashuri, intriga, atdhedashuri!

Opera e  famshme e Giuseppe Verdi, “Aida”, premierë nga 23-27 qershor, në Teatrin e Operës dhe Baletit.