“Croatian Airlines” nis fluturimet direkte me Tiranën

Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, Riza Poda zhvilloi një takim pune me Presidentin dhe CEO-n e Croatian Airlines, Jasmin Bajic.


Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, Riza Poda zhvilloi një takim pune me Presidentin dhe CEO-n e Croatian Airlines, Jasmin Bajic.

Qëllimi i takimit ishte vendimi dhe super lajmi i bordit të Croatian Airlines të nisjes së fluturimeve direkte Zagreb-Tiranë-Zagreb.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

CROATIAN AIRLINES NIS FLUTURIMET DIREKTE ME TIRANEN

Në vijim të shumë takimeve formale dhe informale edhe në nivelet më të larta shtetërore, për zbatimin e diplomacisë ekonomike dhe intensifikimin e bashkëpunimit dypalësh me Kroacinë, Ambasadori Poda zhvilloi një takim pune me Presidentin dhe CEO-n e Croatian Airlines, z. Jasmin Bajic.

Qëllimi i takimit ishte vendimi dhe super lajmi i bordit të Croatian Airlines të nisjes së fluturimeve direkte Zagreb-Tiranë-Zagreb.

Të dy bashkëbiseduesit në bisedën e zhvilluar falenderuan njëri tjetrin për angazhimin dhe përkushtimin e treguar (Ambasada dhe Croatian Airlines) në realizimin me sukses të këtij projekti të rëndësishëm, i cili do të intensifikojë më tej marrëdhënjet e shkëlqyera tradicionale mes dy vendeve, në fushën ekonomike, turizmit, shkëmbimeve kulturore, arsimore dhe në menyrë të vecantë me investitorët kroatë.

CROATIAN AIRLINES NIS FLUTURIMET DIREKTE ME TIRANEN

Në vijim të shumë takimeve formale dhe informale edhe në nivelet më…

Posted by Ambasada Shqiptare ne Kroaci on Tuesday, March 26, 2024

Lexo më shumë nga

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…