Gonxhja-McCluney: Diskutime për zhvillimin ekonomik, kulturor dhe inovativ

Ministri Gonxhja zhvilloi një takim me Koordinatoren e Përhershme të OKB në Shqipëri, Fiona McCluney


Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi një takim me Koordinatoren e Përhershme të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri Fiona McCluney dhe drejtues të UNICEF, UNDP, UN Women, UNOPS, ILO dhe UNIDO në Shqipëri.

Gjatë takimit u bisedua për përshpejtimin e bashkëpunimeve në proces, informimin mbi kompozimin e ri të Ministrisë së Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit dhe të misionit, si edhe për skicimin e nismave të reja.

“Diskutime të tilla, të hapura, pa dorashka dhe drejt e në thelb, janë domosdoshmëri për kalibrimin e çdo burimi dhe programi ndihme e një mundësi për projekte edhe më efektive në ndikimin direkt për zhvillimin ekonomik, kulturor dhe inovativ në vendin tonë, me fokus qytetarin, shtresat më vulnerabël dhe çdo kategori sociale të shoqërisë”, tha Gonxhja.

🇦🇱🫱🏻‍🫲🏼🇺🇳 Kënaqësi të mirëprisnim dhe të zhvillonim një takim të përbashkët me Drejtuesen e UN në Shqipëri, znj. Fiona…

Posted by Blendi Gonxhja on Sunday, February 25, 2024

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…