Rama takim me kryeministrin e Luksemburgut: Dakordësuam zbatimin e marrëveshjes së heqjes së tatimit të dyfishtë

Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë në Luksemburg, ku u takua kryeministrin e Luksemburgut, Luc Frieden.


Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë në Luksemburg, ku u takua kryeministrin e Luksemburgut, Luc Frieden.

Rama u shpreh se Frieden është një mbështetës i vendosur i integrimit të Shqipërisë në BE.

Rama dhe Frieden dakordësuan zbatimin e marrëveshjes për heqjen e tatimit të dyfishtë pas daljes së Shqipërisë nga lista gri dhe folën për rritjen e mëtejshme të numrit të turistëve luksemburgas në Shqipëri.

Lexo më shumë nga

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra