Fundjava kuqezi/ Asllani vendimtar me asist. Në kampionatin turk shkëlqejnë Manaj dhe Cikalleshi

Rey Manaj realizoi një gol shumë të bukur dhe vendimtar në sfidën Sivasspor – Besiktas


Edhe këtë javë fundjavë shumica e futbollistëve të Kombëtares shqiptare, të cilët aktivizohen me klube të ndryshme në Europë kanë luajtur minutat e tyre me ekipet përkatëse, duke qenë edhe protagonistë.

Kristjan Asllani e nisi si titullar me Interin sfidën e kampionatit ndaj Fiorentinës dhe menjëherë ishte vendimtar me asistin e dhënë për golin e shënuar nga Lautaro Martinez. Mesfushori kuqezi e luajti të gjithë ndeshjen dhe zhvilloi një paraqitje shumë të mirë në fushën e lojës. Sajti i specializuar për statistika “SofaScore” e vlerësoi Kristjan Asllanin me notën 7.3, e treta më e mirë te Interi.

Edhe Sokol Cikalleshi dhuroi dy asiste në sfidën e skuadrës së tij Konyaspor me Basaksehir. Sulmuesi kuqezi në pjesën e parë asistoi dy herë për shokun e skuadrës Prip që realizi dy gola. Megjithatë Konyaspor nuk mundi ta shmangte humbjen pasi në fraksionin e dytë miqtë realizuan tre gola dhe fituan ndeshjen.

Rey Manaj nuk ndalet dhe gjen sërish rrugën e rrjetës. Sulmuesi kuqezi realizoi një gol shumë të bukur dhe vendimtar në sfidën Sivasspor – Besiktas, që përfundoi 1-0. Sivasspori regjistroi një tjetër triumf falë Rey Manajt, që shkon në kuotën e 11 golave në kampionatin turk.

Manaj e luajti të gjithë sfidën dhe në fund u vlerësua si lojtari i ndeshjes me notën 8.0 nga sajti i specializuar për statistika “SofaScore”.

Tituallarë me skuadrat e tyre u aktivizuan edhe Elhan Kastrati, Ivan Balliu, Berat Gjimshiti, Adrian Ismajli, Ylber Ramadani, Klaus Gjasula dhe Arbnor Muja, ndërsa Keidi Bare dha kontributin e tij si zëvendësues

Lexo më shumë nga

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…