Peleshi: Stërvitje e përbashkët me Brigadën e Operacioneve Speciale të Mbretërisë së Bashkuar

Regjimenti i Operacioneve Speciale dhe trupat e Brigadës së Operacioneve Speciale të Mbretërisë së Bashkuar u stërvitën së bashku gjatë stërvitjes së gjashtë “Strong Eagle”.


Regjimenti i Operacioneve Speciale pranë Forcave të Armatosura dhe trupat e Brigadës së Operacioneve Speciale të Mbretërisë së Bashkuar u stërvitën së bashku gjatë stërvitjes së gjashtë “Strong Eagle”.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ndau sot momente nga kjo stërvitje e përbashkët, ndërsa vlerësoi se bashkëpunimi i tyre i ngushtë u fokusua në zhvillimin e aftësive të Forcave tona Speciale.

“Pjesëtarët e regjimenteve ndanë njohuritë dhe përvojën e tyre, duke përmirësuar më tej marrëdhëniet profesionale dhe rritjen e nivelit të gatishmërisë për të përballuar sfidat e operacioneve të rrezikshme”, u shpreh ministri. (ATSH)

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku