Gonxhja takon Fousek dhe Milz, promovim ndërkombëtar për Auto Moto Park Albania

Ecuria e investimit për Automotoparkun me standarde maksimale në Krastë ka nisur të tërheqë personazhe e protagonistë të huaj


Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, zhvilloi nje takim me Wolfgang Fousek, Promotor Motorsporti, qe prej vitesh organizon aktivitete e gara të disiplinave të ndryshme, ture e festa automobilistike (për më shumë: https://www.mythos-sportwagen.de/) dhe Heinz-Günther Milz (Managing Director, International Advisory Group for Real Estate and Tourism Development in Albania, CBA Cross Border Associates, www.Albanien-Tourismus.com)

POSTIMI I BLENDI GONXHJA

Kënaqësi takimi me Z. Wolfgang Fousek, Promotor Motorsporti, qe prej vitesh organizon aktivitete e gara të disiplinave të ndryshme, ture e festa automobilistike (për më shumë: https://www.mythos-sportwagen.de/) dhe Z. Heinz-Günther Milz (Managing Director, International Advisory Group for Real Estate and Tourism Development in Albania, CBA Cross Border Associates, www.Albanien-Tourismus.com), që na vizituan në DPSHTRR për të mësuar mbi Projektin e AMP (Auto Moto Park Albania, www.automotopark.al) dhe me të cilët ndamë ide e vizion bashkëpunimi për mbështetjen e Auto Moto Park Albania me promovim ndërkombëtar, posaçërisht për komunitetin gjerman??, zviceran dhe austriak?? të pasionantëve të motorsportit dhe eventeve automotive, koordinim për planet e tyre 2023-2024 e në vijim, për realizimin e javëve të adrenalinës me, pjesëmarrjen në Automotive Fair Albania, këshillimin për programe e festivale multidisiplinore dhe afrimin e klubeve të huaja me Federatat tona të Auto e Moto Sportit, veçanërisht ndërkombëtarizimin e ambicies shqiptare për kalendar gjithnjë e më të pasur me ngjarje, trofe, kampionë e spektakël për dashamirësit.

Lajmi dhe ecuria e investimit tonë për Automotoparkun me standarde maksimale në Krastë, Elbasan, ka nisur të tërheqë si magnet personazhe e protagonistë të huaj, çka na mbush me krenari!

????? Kënaqësi takimi me Z. Wolfgang Fousek, Promotor Motorsporti, qe prej vitesh organizon aktivitete e gara të…

Posted by Blendi Gonxhja on Tuesday, June 27, 2023

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…