UNICEF Albania: Përfitimi i bizneseve nga shkollat e formimit profesional

Kjo nismë është pjesë e programit QËNDRO të financuar nga qeveria italiane,


UNICEF Albania mori pjesë së bashku me Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Agjencia Kombetare e Punesimit dhe Aftesive, Ambasada e Italisë në Tiranë, shkollat e formimit profesional në të gjithë vendin, si dhe biznese të suksesshme në TIK, Bujqësi dhe Hoteleri-Turizëm, për të krijuar një përvojë të qëndrueshme të bizneseve dhe njohurive të tyre gjithmonë e më pranë shkollave të profesionale.

Kjo nismë është pjesë e programit QËNDRO të financuar nga qeveria italiane, dhe synon t’u ofrojë të rinjve mundësi që ata të qëndrojnë dhe të kontribuojnë në Shqipëri.

POSTIMI I UNICEF Albania

?‍?Shumë krenarë të ishim së bashku me Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Ministren Znj.Delina Ibrahimaj, Zv. Ministren Znj. Olta Manjani, Agjencia Kombetare e Punesimit dhe Aftesive, Ambasciata d’Italia a Tirana, shkollat e formimit profesional në të gjithë vendin, si dhe biznese të suksesshme në TIK, Bujqësi dhe Hoteleri-Turizëm, për të krijuar një përvojë të qëndrueshme të bizneseve dhe njohurive të tyre gjithmonë e më pranë shkollave të profesionale.

?‍?Studentët, shkollat, mësuesit do të përfitojnë nga trajnimi, praktika mësimore, shkëmbimet, ndërkohë që biznesi do të përfitojë nga një fuqi punëtore më e aftë.

Kjo nismë është pjesë e programit QËNDRO të financuar nga qeveria italiane, dhe synon t’u ofrojë të rinjve mundësi që ata të qëndrojnë dhe të kontribuojnë në Shqipëri.

?‍?Shumë krenarë të ishim së bashku me Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Ministren Znj.Delina Ibrahimaj, Zv….

Posted by UNICEF Albania on Tuesday, June 13, 2023

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.