“La Rosa Bianca”, botohet në Itali libri “Trëndafili i Bardhë” i Princeshës Elia Zaharia Zogu

Lajmin e ndau me dashamirësit Princesha Elia, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.


Nga Dash Frashëri, botues TiranaDiplomat.com

“La Rosa Bianca”, ose në origjinalin shqip, libri “Trëndafili i Bardhë” i Princeshës Elia Zaharia Zogu është botuar në Itali.

Lajmin e ndau me dashamirësit Princesha Elia, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

“Të dashur miq, kam një kënaqësi të madhe të ndaj me ju botimin e përrallës sime Trëndafili i Bardhë në shtetin fqinj, Italinë e bukur!”, shkruan princesha.


POSTIMI I PRINCESHES ELIA ZAHARIA ZOGU

Të dashur miq, kam një kënaqësi të madhe të ndaj me ju botimin e përrallës sime Trëndafili i Bardhë në shtetin fqinj, Italinë e bukur!

Ky botim vjen nga shtëpia botuese prestigjoze @feltrinelli_editore , @gribaudo_editore , e cila është kujdesur për çdo detaj, duke e sjellë këtë krijim në një cilësi maksimale! La Rosa Bianca, përralla shqiptare kushtuar Mbretëreshës Geraldine, tashmë mund të bëhet pjesë e bibliotekave të vogëlushëve shqiptarë e jo vetëm, që jetojnë në Itali!

Ëndra vazhdon…Faleminderit nga zemra @niko.gavoci për mbështetjen tënde në këtë bashkëpunim! @erikadepieri_illustrator #larosabianca #trendafiliibardhe @armandhabazaj ?

Të dashur miq, kam një kënaqësi të madhe të ndaj me ju botimin e përrallës sime Trëndafili i Bardhë në shtetin fqinj,…

Posted by Elia Zaharia Zogu on Monday, April 17, 2023

Lexo më shumë nga

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…