Danino takon Canaj, bashkëpunim më të ngushtë mes deputetëve izraelitë dhe shqiptarë

Kryetari i Grupit Parlamentar Izrael-Shqipëri, deputeti Shalom Danino, pret Ambasadorin e Shqipërisë, Dr. Bardhyl Canaj


Kryetari i Grupit Parlamentar Izrael-Shqipëri, deputeti Shalom Danino, priti sot Ambasadorin e Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, në ambientet e Knesset (Parlamenti izraelit).

Sipas njoftimit të Ambasadës Shqiptare në Izrael, të dy bashkëbiseduesit ndanë pikëpamjet në punën për ndërtimin e lidhjeve më të ngushta mes deputetëve shqiptarë dhe deputetëve të Izraelit dhe për të riafirmuar lidhjen e fortë mes dy vendeve tona.


Postimi i Ambasadës

Ambasadori Canaj u takua sot në Knesset (Parlamentin izraelit) me Kryetarin e Grupit Parlamentar Izrael-Shqipëri, deputetin Shalom Danino. Gjatë takimit, të dy ndanë pikëpamjet në punën për ndërtimin e lidhjeve më të ngushta mes deputetëve shqiptarë dhe deputetëve të Izraelit dhe për të riafirmuar lidhjen e fortë mes dy vendeve tona.

Ambassador Canaj met today at the #Knesset with MK #ShalomDanino Chair of #Israel -#Albania Parliamentary Group. During…

Posted by Ambasada Izrael on Wednesday, March 22, 2023

Rama në 30-vjetorin e Coca Cola në Shqipëri: Të lidhur më shumë se kurrë me Italinë

ryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 30-vjetorit të.

Global 360

Përqafimi i paqes i Papa Franceskut me një palestinez dhe një izraelit

Duartrokitje të mëdha nga e gjithë Arena e Veronas, në këmbë të gjithë pas përqafimit të Papa Françeskut me dy…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama në 30-vjetorin e Coca Cola në Shqipëri: Të lidhur më shumë se kurrë me Italinë

ryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 30-vjetorit të.