Super koncert i Dua Lipës

Ylli i Pop-it, Dua Lipa u shfaq për herë të parë në skenën e Festivalit të Glastonbury me një performancë ambicioze dhe dinamike


Ylli i Pop-it, Dua Lipa u shfaq për herë të parë në skenën e Festivalit të Glastonbury me një performancë ambicioze dhe dinamike, sipas BBC.

Ajo doli në skenë pas orës 22:00, duke e hapur shfaqjen me një seri të përsosur prej pesë këngësh: :Training Season”, “One Kiss”, “Illusion”, “Break My Heart” dhe “Levitating”.

Secila prej tyre kishte koreografinë e një shfaqjeje çmimesh – dhe ritmi nuk u ndal gjatë gjithë natës.

Ajo performoi 15 hitet më të mira, duke përfshirë “Don’t Start Now”, “Physical” dhe “New Rules”, si dhe bashkëpunimet e saj me Elton John “Cold Heart” dhe me Mark Ronson “Electricity”.

Çuditërisht, megjithatë, ajo zgjodhi të mos performonte muzikën e saj “Dance The Night”- kolona zanore në filmin “Barbie”.

28-vjeçarja madje nderoi motrën e Shakespear, një nga kryesueset e para të Glastonbury në vitin 1992, e veshur me një bluzë që mbante kopertinën e albumit të tyre “Hormonally Yours”.

Në skenë, ajo foli për mënyrën se si e kishte manifestuar pikërisht këtë moment, duke ëndërruar të performonte në Glastonbury para se të regjistronte albumin e saj të parë.

“E kam shkruar këtë moment dhe e kam uruar, e kam ëndërruar dhe kam punuar kaq shumë”, i tha ajo turmës.

Pothuajse 100,000 njerëz e ndoqën performancën e saj, me fansat që shtriheshin deri në Rowmead, një zonë që dikur ishte e rezervuar për kampistët, por që është hapur në vitin 2024 për të lejuar turma më të mëdha në Skenën e Piramidës.

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.