Kroçera “World traveler” fut Durrësin në itinerarin e saj përreth detit Mesdhe

Kapiteni Taulant Allka: Kjo është kroçera më luksoze që ka vizituar ndonjëherë portin e Durrësit


Kroçera “World Traveller” ka futur në itinerarin e saj përreth detit Mesdhe edhe portin e Durrësit.

Ajo mbërriti sot në portin e Durrësit, në bordin e së cilës ishin afro 150 turistë amerikanë dhe kanadezë, që vijnë për herë të parë në Shqipëri.

Për kapitenin e portit të Durrësit, Taulant Allka kjo kroçerë është në nivelin më të lartë të luksit.

“Kjo është kroçera më luksoze që ka vizituar ndonjëherë portin e Durrësit. Është një sezon i mbarë. Porti po vizitohet vazhdimisht nga jahte dhe kroçere luksi”, tha Taulant Allka, kapiten i portit Durrës.

Gjatë qëndrimit disaorësh, turistët vizituan Durrësin, Krujën dhe Tiranën.

Ndërkohë, “World Traveller” ka planifikuar të vijë edhe 2 herë të tjera në muajin korrik, në portin e Sarandës dhe Vlorës.(ATSH)

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.