Kumbaro në Athinë, takim me ministra të Greqisë

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro gjatë pjesëmarrjes në Konferencën ndërkombëtare “Oqeani ynë”, në Athinë zhvilloi takime me disa ministra të Greqisë.


Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro gjatë pjesëmarrjes në Konferencën ndërkombëtare “Oqeani ynë”, në Athinë zhvilloi takime me disa ministra të Greqisë.

Kumbaro pati takime me ministren e Turizmit, Olga Kefalogianni, ministrin e Mjedisit dhe Energjisë, Theodoros Skylakakis dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Giorgos Gerapetritis.

“Konferenca e Athinës ishte një mundësi e mirë për t’u takuar me homologët ministra të Greqisë, siç ishin takimet shumë të ngrohta e të frytshme me ministren e Turizmit, Olga Kefalogianni, ministrin e Mjedisit dhe Energjisë, Theodoros Skylakakis dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Giorgos Gerapetritis”, theksoi Kumabro në një postim në rrjetet sociale.

Kumbaro nënvizoi se, me promovimin, rezultatet në turizëm dhe vizionin e zhvillimit të qendrueshëm ku i jepet prioritet ekoturizmit, agroturizmit dhe turizmit të Zonave të Mbrojtura, Shqipëria vlerësohet si një model i mirë duke krijuar ura bashkëpunimi nën frymën e fqinjësisë së mirë.

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.