Dita Evropiane e Parqeve, Kumbaro: Mbi 21 % e territorit, zona të mbrojtura

24 maji është Dita Evropiane e Parqeve. Kjo është një ditë qe kremton Zonat e Mbrojtura në të gjithë Evropën, që u lançua në vitin 1999 nga Federata Europarc

Shqipëri-Kosovë, projekte të përbashkëta në turizëm dhe mjedis

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro u prit në një takim në Prishtinë nga ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu.

Turizmi, Kumbaro: Negociata me Filipinet dhe Indonezinë për të marrë fuqi punëtore

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro deklaroi sot se Shqipëria është në negociata me Filipinet dhe me Indonezinë për të marrë fuqi punëtore, kryesisht për sektorin e turizmit.

Projekti me BB në 8 bashki, Kumbaro: Fund problemit të ndotjes së lumit të Vjosës

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, priti në takim Sameh Naguib Wahba, drejtori rajonal për zhvillimin e qëndrueshëm në Bankën Botërore.

Vjosa në UNESCO, Kumbaro: Aplikimi gati brenda vitit

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro ka njoftuar nisjen e punës për përfshirjen e Vjosës në listën e pasurive botërore të mbrojtura nga UNESCO, nën programin “Njeriu dhe Biosfera”.

Kumbaro: Agroturizëm “Fuçitë” në Lunxhëri mikpret vizitorë nga e gjithë bota

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadorja e Francës në Tiranë, Catherine Suard vizituan agroturizëm “Fuçitë” në Valare të Lunxhërisë.

Kumbaro në Athinë, takim me ministra të Greqisë

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro gjatë pjesëmarrjes në Konferencën ndërkombëtare “Oqeani ynë”, në Athinë zhvilloi takime me disa ministra të Greqisë.

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit në Prishtinë, Kumbaro: Oferta të përbashkëta

Shqipëria do të jetë pjesë e edicionit të tretë të Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në Prishtinë.

Bashkëpunim me Izraelin, Kumbaro: Turizmi, urë lidhëse mes dy vendeve tona

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, takim me ministrin e Turizmit të Izraelit, Haim Katz.

Kumbaro takon artistë të Ansamblit Popullor: Trashëgimia kulturore, pjesë e ofertës turistike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro zhvilloi një takim me grupin e artistëve të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore të Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor