Christiane Hohmann: E ardhmja e Shqipërisë në BE fillon duke mbrojtur parimet themelore demokratike!

Ambasadorja e Delegacionit të BE-së takim me Kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj.


Ambasadorja e Delegacionit të BE-së në Tiranë, Christiane Hohmann ka zhvilluar sot një takim me Kryetaren e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçaj.

Hohmann thekson në një posti në rrjete sociale se Gjykata Kushtetuese e rinovuar ka një rol të rëndësishëm si garantuese e Kushtetutës dhe si mbrojtëse e institucioneve demokratike.

“E ardhmja e Shqipërisë në BE fillon duke mbrojtur parimet themelore demokratike”, deklaron ambasadorja e BE-së.

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku