Bujar Qesja: Një Përmet tërheqës, me njerëz të bukur dhe të afrueshëm!

Gazetari i mirënjohur durrsak ndan përshtypjet e tij nga vizita në Përmet


Nga Bujar Qesja, “Mjeshtër i Madh”

Në Përmet, për miqësi dhe relaks

Në Përmet, në një eksplorim disaditor në pjesën juglindore të Shqipërisë.

Një Përmet i qetë, tërheqës, pa zhurma, me njerëz të bukur dhe të afrueshëm.

Në darkë dhe nata, te lokali i njohur i Kristaqit në fshatin Bual, disa kilometra larg Përmetit.

Faleminderit miqve të mi, çifteve simpatike Vasil dhe Elsa Hila, Julian dhe Dalina Beshiri, sipërmarrës të shkollës së njohur në Durrës ” Mihal Ekonomi”.

—————————————-
Bujar
Përmet: 1 prill 2023

Lexo më shumë nga

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…