Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, vizitë zyrtare në Izrael

Numri 2 i qeverisë “Rama”, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ndodhet për vizitë zyrtare në Izrael


Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ndodhet për vizitë zyrtare në Izrael.

Lajmi bëhet i ditur nga Dan Oryan, Drejtor i Zyrës për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit.

“Me zëvendëskryeministren e Shqipërisë dhe ministre të Energjisë, Bellinda Balluku dhe ekipin e saj pas mbërritjes sot në Izrael”, shkruan Dan Oryan në rrjetet sociale.

I pranishëm në takimin e kortesizë ishte dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj.

With the deputy PM of Albania and minister of Energy, Bellinda Balluku and her team upon her arrival to Israel today.

Posted by Dan Oryan on Monday, January 23, 2023

Gonxhja: Hapen aplikimet për kredi me 0% interes për punonjësit e administratës publike

Përfitues do jenë arsimtarë, mjekë, infermierë, policë, ushtarakë, punonjës të gardës, veterinerë, artistë e të tjerë

Global 360

Republikanët emërojnë Trumpin si kandidat presidencial

Trump njoftoi se kishte zgjedhur JD Vance, një senator nga Ohio, për të qenë kandidati i tij zëvendëspresident.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Gonxhja: Hapen aplikimet për kredi me 0% interes për punonjësit e administratës publike

Përfitues do jenë arsimtarë, mjekë, infermierë, policë, ushtarakë, punonjës të gardës, veterinerë, artistë e të tjerë