Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadori Canaj takon homologun portugez në Serbi

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Ambasadorin e Portugalisë në Serbi, Jose Rui Velez Caroço.

Intensifikimi i marrëdhënieve dypalëshe, ambasadori Canaj takim me homologun maroken

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Ambasadorin e Marokut, Mohamed Amine Belhaj

Ambasadori Canaj merr pjesë në Ceremoninë e 16-vjetorit të Pavarësisë të Kosovës

Ceremonia u organizua nga Jetish Jashari, në cilësinë e Përfaqësuesit të Zyrës së Saj në Beograd.

Projekti strategjik i linjës kabllore nënujore, ambasadori Canaj takon homologun egjiptian

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Ambasadorin e Egjiptit, Bassel Sala.

Ambasadori Canaj, bashkëbisedime konstruktive me drejtuesit shqiptarë në Luginën e Preshevës

Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.

Ambasadori Canaj, takime me drejtuesit e partive shqiptare në Luginën e Preshevës

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Drejtuesit e Aleancës për Luginën, Partisë për Veprim Demokratik, Unioni Demokratlk Shqiptar dhe Partisë Demokratike Shqiptare.

Ambasadori Canaj pret Branka Petriq, bashkëshorten e aktorit legjendar Bekim Fehmiu

Bianka Petriq e falenderon për organizimin e Eventeve në Tiranë dedikuar kontributit të Bekim Fehmiut në arenën artistike dhe kulturore botërore.

Canaj pret Adjalin, UNHCR: Shqipëria model për vendet e tjera për strehimin e afganëve

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), Soufiane Adjali

Bashkëpunimi në qarqe akademike dhe universitare, ambasadori Canaj takon Prof. Dr. Branislav Dordevic

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi zhvilloi një takim me Drejtorin e Institutit Ndërkombëtar për Politikë dhe Ekonomi.

“Ukraine-South East Europe Sammit” në Tiranë, ambasadori Canaj takon homologun ukrainas

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj zhvilloi një takim me ambasadorin e Ukrainës në Serbi, Volodymyr Tolkach.