Intensifikimi i marrëdhënieve dypalëshe, ambasadori Canaj takim me homologun maroken

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Ambasadorin e Marokut, Mohamed Amine Belhaj


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Marokut, Z. Mohamed Amine Belhaj, njëherazi Dekan i Trupit Diplomatik për vendet arabe e afrikane në Serbi.

“Biseduam për intensifikimin e marrëdhënieve dypalëshe në të gjitha fushat, si dhe për angazhimin e kooperimin ndërveprues të të gjithë trupës diplomatike që shërben në Republikën e Serbisë”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Takim tejet produktiv me Ambasadorin e Mbretërisë së Marokut, Z. Mohamed Amine Belhaj, njëherazi Dekan i Trupit Diplomatik për vendet arabe e afrikane në Serbi. Biseduam për intensifikimin e marrëdhënieve dy palëshe në të gjitha fushat, si dhe për angazhimin e kooperimin ndërveprues të të gjithë trupës diplomatike që shërben në Republikën e Serbisë.

Takim tejet produktiv me Ambasadorin e Mbretërisë së Marokut, Z. Mohamed Amine Belhaj, njëherazi Dekan i Trupit…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Thursday, February 29, 2024

Edhe ambasadori maroken reagoi përmes një postimi nga ana tij, duke shprehur kënaqësinë e tij për takimin me ambasadorin shqiptar.

It was a great pleasure to receive my dear colleague H.E. Bardhyl Canaj, Ambassador of the Republic of Albania for a…

Posted by Embassy of the Kingdom of Morocco in Belgrade on Thursday, February 29, 2024

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…