Projekti strategjik i linjës kabllore nënujore, ambasadori Canaj takon homologun egjiptian

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Ambasadorin e Egjiptit, Bassel Sala.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Ambasadorin e Egjiptit, Bassel Sala.

Sipas njoftimit të ambasadës shqiptare, bashkëbiseduesit u fokusua në nënshkrimi së fundmi i Marrëveshjes ‘ 4iG’, për ndërtimin e linjës kabllore direkte nënujore Shqipëri-Egjipt, i cili është një projekt strategjik që nxit rankimin e digjitalizimit dhe integrohet edhe me linjat e tjera nënujore që operojnë në hapësirën mesdhetare.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Në takimin me Ambasadorin e Egjiptit, Z. Bassel Salah u vlerësua tejet pozitivisht lidhja e përbashkët tradicionale mes dy vendeve, ecuria intensive e bashkëpunimit dy palësh në të gjitha fushat, si dhe nënshkrimi së fundmi i Marrëveshjes ‘ 4iG’, për ndërtimin e linjës kabllore direkte nënujore Shqipëri-Egjipt, i cili është një projekt strategjik që nxit rankimin e digjitalizimit dhe integrohet edhe me linjat e tjera nënujore që operojnë në hapësirën mesdhetare.

Në takimin me Ambasadorin e Egjiptit, Z. Bassel Salah u vlerësua tejet pozitivisht lidhja e përbashkët tradicionale mes…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Wednesday, February 21, 2024

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës