Ambasadori Canaj, bashkëbisedime konstruktive me drejtuesit shqiptarë në Luginën e Preshevës

Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një vizitë dy ditore në Luginën e Preshevës.

Diplomati shqiptar zhvilloi bashkëbisedime tejet konstruktive me Drejtuesit e Komunës së Preshevës, Zyrën për Rininë të kësaj Komune, Drejtues të Komunës së Bujanocit, Drejtues të subjekteve politike të Komunës dhe Deputetin shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi.

Gjithashtu, Canaj pati takime me Kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzat Lutfiu dhe përfaqësues politik e shoqërisë civile nga Medvegja.

Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Sot përfundova vizitën dy ditore në Luginën e Preshevës dhe zhvillova bashkëbisedime tejet konstruktive me Drejtuesit e Komunës së Preshevës, Zyrën për Rininë të kësaj Komune, Drejtues të Komunës së Bujanocit, Drejtues të subjekteve politike të Komunës dhe Deputetin shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Z.Shaip Kamberi. Më tej vijova me takime pune me Kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Z.Nevzat Lutfiu dhe përfaqësues politik e shoqërisë civile nga Medvegja. Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.

Sot përfundova vizitën dy ditore në Luginën e Preshevës dhe zhvillova bashkëbisedime tejet konstruktive me Drejtuesit e…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, February 19, 2024

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…