Ambasadori Canaj pret Branka Petriq, bashkëshorten e aktorit legjendar Bekim Fehmiu

Bianka Petriq e falenderon për organizimin e Eventeve në Tiranë dedikuar kontributit të Bekim Fehmiut në arenën artistike dhe kulturore botërore.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Znj. Branka Petriq, bashkëshorten e aktorit të famshëm e legjendën shqiptare të filmave të huaja, ikonën e kinematografisë botërore, Bekim Fehmiu.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Me respekt, vlerësim e konsideratë të lartë prita sot në Përfaqësi, Znj. Branka Petriq, bashkëshorten e aktorit të famshëm e legjendën shqiptare të filmave të huaja , ikonën e kinematografisë botërore, Bekim Fehmiu. Znj. Petriq , anëtare e përhershme e Ansamblit të Teatrit të Dramës, falenderoi për organizimin e Eventeve në Tiranë dedikuar figurës e kontributit të Bekim Fehmiut në arenën artistike dhe kulturore botërore.

Me respekt, vlerësim e konsideratë të lartë prita sot në Përfaqësi, Znj. Branka Petriq, bashkëshorten e aktorit të…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Wednesday, February 14, 2024

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…