Enkileda Carja, kampione Europe për të reja në peshëngritje, Begaj përcjell urimin

Enkileda Carja u shpall kampione Europe në Kampionatin Europian për të Rinj, në stilin e shkëputjes me 86 kg.


Enkileda Carja u shpall kampione Europe në Kampionatin Europian për të Rinj, në stilin e shkëputjes me 86 kg.

Presidenti Bajram Begaj përcolli urimin e tij ndaj kampiones 15-vjeçare.

“Urime Kampiones së Europës për të rinj në peshëngritje Enkileda Carja”, shkroi Presidenti Begaj në rrjetet sociale.

Sportistja 15-vjeçare kuqezi rrëmbeu dhe medaljen e Argjentë në dygarësh.

Ekipi kombëtar i peshëngritjes ka siguruar 2 medalje ari, 4 argjendi dhe 1 bronzi në Europianin që po zhvillohet në Selanik të Greqisë.

Lexo më shumë nga

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA