Zv.ambasadorja britanike në Dibër: E befasuar nga energjia e të rinjve

Zëvëndës ambasadorja britanike, Mia Marzouk ishte pjesë e takimit të forumit rinor, organizuar nga projekti ‘Perspektiva të Reja’


Zëvëndës ambasadorja britanike, Mia Marzouk ishte pjesë e takimit të forumit rinor, organizuar nga projekti ‘Perspektiva të Reja’, i financuar nga Mbretëria e Bashkuar, për të diskutuar mundësi të reja për rajonin e Dibrës.

Zëvëndës ambasadorja Marzouk u impresionua nga pjesëmarrja fantastike në Panairin e Arsimit, Trajnimit dhe Punësimit, i organizuar nga Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, në Bashkinë e Dibrës.

Kompanitë vendase dhe ndërkombëtare paraqitën ofertat e tyre të punësimit si dhe aktivitetin për të rinjtë e Dibrës.

“Jam e befasuar nga energjia e të rinjve me të cilët bisedova sot, talenti i tyre mbresëlënës i shfaqur në Pallatin e Kulturës në Peshkopi si dhe entuziazmi për të eksploruar mënyrat për të kontribuar dhe arritur sukses në Dibër,” tha zëvendës ambasadorja britanike.

Lexo më shumë nga

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra