Dy turistët zviceranë u shpëtuan në Malin e Korabit, Ambasadorja Huber: Mirënjohës për misionin e shkëlqyer të shpëtimit

Dy turistë zviceranë u shpëtuan sot nga një ortek dramatik ne Malin e Korabit.


Dy turistë zviceranë u shpëtuan sot nga një ortek dramatik ne Malin e Korabit.

Ambasadorja e Zvicrës në Shqipëri, Ruth Huber, vizitoi ata në Spitalin e Traumës për të siguruar që të marrin të gjithë mbështetjen që i nevojitet për një shërim të shpejtë.

Huber tha se, “jemi shumë mirënjohës për misionin e shkëlqyer të shpëtimit nga autoritetet e Shqipërisë dhe Kosovës”.

Ajo shprehu falënderime të veçanta për: Ministrin e Brendshëm Taulant Balla dhe Policinë e Shtetit për drejtimin e përpjekjeve; KFOR për dërgimin e helikopterit që transportoi vizitorët për në Spitalin e Traumës në Tiranë; Policinë e Kosovës dhe Shërbimin e Kërkim- Shpëtimit Malor të Kosovës dhe për anëtarët e komunitetit nga fshatrat e afërta.

Lexo më shumë nga

King-Smith: Shqipëria do të presë në 2025-n, Komunitetin Politik Evropian

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Alastair King-Smith pati një takim me kryeministrin Edi Rama me rastin e mbarimit…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

King-Smith: Shqipëria do të presë në 2025-n, Komunitetin Politik Evropian

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Alastair King-Smith pati një takim me kryeministrin Edi Rama me rastin e mbarimit…